21 грудня 2023
"Tiny Home Project" - мобільний будинок на колесах від IKEA та ESCAPE HOMES
Unitfab слідкує за тенденціями prefab житла та концепції "less is more" і сьогодні хочемо поділитися чудовою новиною з Вами!
Всесвітньо відомий шведський бренд, улюблений і впізнаваний в усьому світі завдяки своїй унікальній меблевій і функціонально-декоративній продукції для комфортного, розумного і вишуканого житла в стилі "хюгге", представив новий актуальний проєкт під назвою "Tiny Home Project".
Партнером IKEA стала не менш популярна в Америці компанія ESCAPE HOMES, що займається розробкою і виробництвом будинків на колесах.
Робота над проектом зайняла трохи більше чотирьох місяців з урахуванням часу, який було витрачено на ретельний вибір внутрішньої начинки від IKEA. Компанія надала на вибір неймовірну кількість предметів для облаштування та обладнання будинку, тому відбір був дуже продуманим, оскільки будинок на колесах розрахований на комфортне проживання двох осіб.
Ціна питання
Вартість оригінальної аналогової версії від ESCAPE HOMES становить $47 550.
У новій версії спільного проекту з IKEA базова модель отримала шикарну начинку універсальними шведськими меблями і дизайн від відомого бренду, що підвищило вартість Tiny Home Project до $63 350.
МОБІЛЬНИЙ БУДИНОК НА КОЛЕСАХ:
що це, для кого і для чого призначений
Для довідки:
Будинок на колесах - він же кемпер, він же автобудинок, він же трейлер - це окремий причіп або поєднаний з автомобілем комфортабельний фургон на колесах.
Мета проєкту і його кінцевого продукту - створення мініатюрного, але водночас вкрай функціонального і комфортабельного житла з прицілом на екологічність і прагнення показати людям, як можна вигідно вкладати мінімум коштів у максимум комфорту. За своєї зовнішньої компактності будинок на колесах неймовірно зручний для житла.
На Заході такий формат проживання давно оцінений і затребуваний різними цільовими аудиторіями - від любителів подорожувати до прихильників вільного стилю життя без прив'язки до мегаполісу, з можливістю працювати і насолоджуватися життям у будь-якій точці земної кулі з мінімальними фінансовими вкладеннями.
Таке мобільне житло легко кріпиться до автомобіля і буксирується в потрібне місце. В автономному режимі прекрасно виконує функцію заміського компактного будиночка на дві персони.
Компанія IKEA привнесла в розробку будинку на колесах не тільки свої знамениті функціональні меблі, а й загальну тенденцію створення подібних житлових конструкцій, засновану на прагненні до інноваційності та інклюзивності.
За словами Дженніфер Кеессон - менеджера з розвитку IKEA - основним напрямним вектором компанії є прагнення до сталого розвитку, спрямованого на екологічну взаємодію людини з планетою, на якій вона живе. Тому головне завдання IKEA - виробництво продукції, що дає змогу максимально задовольняти потреби сучасного покоління, при цьому не ставлячи під загрозу потреби майбутніх поколінь.
Image description
Базою для створення нового трейлера послужив американський прототип будинку на колесах - Vista Boho XL.
Трейлер "Tiny Home Project", житлова площа якого становить 17,3 квадратних метра, є двоосьовим.
На цій мініатюрній площі легко розміщується все, що необхідно для комфортного затишного життя:
затишна вітальня в стилі "хюгге" з окремою обідньою зоною
кухня
спальня
ванна кімната.
Безсумнівна перевага цього екологічного житла - сонячні батареї, розташовані на даху трейлера. Завдяки їм забезпечується безперебійна робота водонагрівача, освітлення та інших побутових приладів, необхідних для комфортного життя і відпочинку.
Для створення конструкції використовувалися тільки природні матеріали.
Зовнішні панелі будинку на колесах виготовлені з обпаленого дерев'яного сайдингу. Ця технологія випалу дерева газовим пальником широко використовується в Японії. У процесі випалу дерев'яних дощок на поверхні утворюється тонкий вуглецевий шар, який робить деревину високостійкою до впливу вологи і комах.
Вікна з термопласту витончено вписуються в загальну концепцію.
Внутрішнє облицювання будинку гармонійно продовжує "деревну тематику" зовнішньої поверхні - воно виконане з екологічно чистої сосни - фірмової фішки від компанії ESCAPE HOMES.
Забарвлення внутрішньої поверхні стін біле, що візуально розширює простір приміщення і гармонійно поєднується з підлогою і стелею зі світлих порід дерева та нейтральними тонами меблів.
Дизайн інтер'єру та меблі, зрозуміло, представлені новими колекціями від IKEA:
екологічна кухня серії Ikea Kungsbacka зроблена з переробленого дерева в композиції з пляшками
фішкою вітальні безсумнівною є універсальний складаний стіл серії Norden з додатковими відділеннями для зберігання і можливістю використовувати його і як робочу панель, і як обідню
ліжко в спальні забезпечене вбудованими шухлядами для зберігання речей або постільної білизни
на стінах елегантно розміщені знамениті ікеївські підвісні стелажі
На кухні та ванній кімнаті встановлено спеціальні економічні змішувачі, що дають змогу витрачати менше води.
Особливої актуальності спільний проєкт IKEA та ESCAPE HOMES "Tiny Home Project" набув у період всесвітньої пандемії COVID, коли більшість людей прагнуть обмежити коло соціального спілкування та переїхати з мегаполісів у безпечніші місця на природі.
Попит на мобільні будинки на колесах у період карантину значно підвищився.
У цьому ракурсі спільний проєкт двох відомих компаній став воістину гарячою обговорюваною темою і, цілком можливо, новою сходинкою у створенні та модернізації екологічного мобільного житла.
Надішліть заявку:
© 2023 Unitfab Inc.
+38 093 170 00 42
sales@unitfab.com